Zakup nieruchomości u firmy deweloperskiej

przeswit

 

Gdy rozważamy zakup własnego mieszkania bądź domu coraz częściej decydujemy się na rynek pierwotny. Dlaczego tak jest, jeśli tak regularnie słyszymy o przeszkodach z dotrzymywaniem terminów, niedociągnięciach od strony realizacyjnej, niedokładnego wykończenia…

 

Najważniejszym czynnikiem bez wątpienia jest wygoda. Budowa domu czy remont mieszkania wcześniej używanego równa się z organizowaniem ogromnej ilości papierów czy zezwoleń. Najczęściej zapadamy się w papierkowej robocie, a startu prac budowlanych nawet nie widać. Kolejnym istotnym impulsem jest czas, a ściślej jego deficyt. Budowa to stałe sprawdzanie czy wszystko idzie zgodnie z planem i projektem, a niewielu z nas ma możliwość codziennie pojawiać się na placu budowy. Mieszkanie lub dom zakupiony na rynku wtórnym, które złudnie wyglądają na najmniej pracochłonne, bardzo często stają się studnią bez dna, jeśli mówimy o ilości poprawek oraz przebudowy, a także kwocie włożonych w to pieniędzy. To tylko parę przykładów dlaczego powinniśmy rozważyć zakup mieszkania lub domu u firmy deweloperskiej. A jakie są dalsze korzystne strony tego rozwiązania?

 

Zapewne najbardziej wyraźnym powodem, jest dowolność w kwestii wykończenia naszych czterech kątów. Część deweloperów zezwala na dokonanie zmian w projekcie, tak aby dostosować nieruchomość do osobistych kryteriów klienta. Oprócz tego mieszkanie kupione u dewelopera wiąże się z istnieniem takich udogodnień, które pozornie mogą zdawać się nam mało ważne, chociaż w rzeczywistości bardzo mocno wpływają na poziom naszego życia. Garaż podziemny, cichobieżne windy, sklepy na parterach nieruchomości, place zabaw czy parki pozwalające na relaks na łonie natury po męczącym dniu pracy – to tylko trochę przykładów dlaczego warto kupić lokal u dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *